مقالات

bedsores-in-nursing-homes-300x200

زخم بستر چیست و راه های درمان آن

زخم بستر چیست و راه های درمان آن       زخم فشار يا زخم بستر، يک آسيب يا ضايعه پوستي است و معمولا در اثر فشار مداوم بر بافت ايجاد مي شود. اين مشکل مربوط به بيماراني است که به علت ناتواني در حرکت بايد روي تخت يا روي ويلچر قرار بگيرند. زخم بستر يک نوع زخم فشاري است و هرگاه اين فشار به مدت بيش از ۲ ساعت روي عروق کاپيلر شريان .
saffron-tea

چای زعفران و خاصیت های آن

چای زعفران و خاصیت های آن زعفران گیاهی است بومی اروپا و آسیا که اغلب به صورت خشک شده به عنوان ادویه و دم کرده استفاده می شود. همان طور که همه ی شما خوب می دانید این ادویه خیلی هم گران است. دلیل آن هم این است که حدود ۴۰۰ هزار کلاله ی گیاه زعفران، تنها یک کیلوگرم از این ادویه را در اختیار ما قرار می دهد. اگر چه زعفران اخیراً به .
saffron-bene-min

۳ خاصیت علمی درباره‌ی زعفران

۳ خاصیت علمی درباره‌ی زعفران   زعفران، سرطان کبد را مهار می‌کند. در درمان آلزایمر موثر است و در درمان اختلالات قاعدگی نیز نقش مهمی را ایفا می‌کند . زعفران، گیاهی است چند ساله که دارای پیاز است و علاوه بر استفاده در پخت و پز، دارای مصارف درمانی بسیاری نیز هست. این پیاز غلاف قهوه‌ای رنگی دارد و دارای ساقه و شش گلبرگ بنفش رنگ و ۳ رشته کلاله قرمز رنگ است. قسمت .
he4477

تقریبا می توان از ۷۰ درصد سرطان ها پیشگیری کرد

تقریبا می توان از ۷۰ درصد سرطان ها پیشگیری کرد   رئیس سازمان نظام پزشکی ایران گفت: در خصوص درمان سرطان در دنیا هر روز محققان پیشرفت‌های خوبی را به دست می‌آورند و باید گفت که ۶۰ تا ۷۰ درصد از سرطان‌ها قابل پیشگیری است.   به گزارش  فارس، علیرضا زالی در افتتاحیه اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا افزود: رسانه ها کمک کنند که گاهی انتشار اخبار نادرست مردم را دچار یأس یا امیدهای .
fat-03

چاقی و راه های پیشگیری و درمان آن

چاقی و راه های پیشگیری و درمان آن   چاقي با ذخيره بيش ازحد انرژي بصورت چربي در بدن ظاهر مي شود بيش از نيمي از مردم آمريكا مبتلا به اضافه وزن هستند و تقريبا ٢٥% از آنها درمعرض خطر بيماريهاي گوناگون ناشي از چاقي مي باشند. زمانيكه نسبت وزن به قد ٢٠% يا بيش از ميزان ماكزيمم باشد چاقي تلقي مي گردد.   چاقي :    چاقي با ذخيره بيش ازحد انرژي بصورت .